KAPITAŁ INTELEKTUALNY W TWOJEJ FIRMIE. WARTOŚĆ, OCHRONA, PRAKTYKA. – RELACJA Z KONFERENCJI

            „Kapitał intelektualny w Twojej firmie. Wartość, ochrona, praktyka”, to temat Konferencji, która odbyła się 24 czerwca br. w Hotel Angelo w Katowicach. Prelegentami niniejszego wydarzenia byli: Arkadiusz Zalewski – Prezes Zarządu  Business Service Sp. z o.o. – ekspert  w dziedzinie pomiaru i efektywnego zarządzania kapitałem intelektualnym; mec. Jarosław Kulikowski – Partner Zarządzający Kancelarii Kulikowska & Kulikowski – uznany w świecie ekspert w zakresie prawa patentowego i ochrony wartości intelektualnej oraz Jarosław Bulanda – Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie. Słowo wstępne wygłosił Wicemarszałek Województwa Śląskiego – Pan Arkadiusz Chęciński, który wyraził swoje poparcie dla inicjatywy klastrowej, jako przedsięwzięcia celnie wpisującego się w obecne uwarunkowania rynkowe.

            Wspólna polemika prowadzona w trakcie Konferencji nie tylko pomiędzy prelegentami, ale i uczestnikami spotkania, zaowocowała ciekawą dyskusją, która pozwoliła na wymianę opinii  i spostrzeżeń w zakresie zarządzania kapitałem intelektualnymi jego właściwej ochrony oraz określenie nowych obszarów porozumienia i korzyści płynących z inicjatyw klastrowych. Mamy nadzieję, że poruszone podczas Konferencji treści staną się swoistym impulsem do wyznaczania nowych celów oraz podjęcia działań pozwalających na wypracowanie nowej jakości w Państwa Firmach. Istotnym elementem rozwoju  może okazać się potencjał tkwiący w efekcie synergii, możliwy do uzyskania dzięki kooperacji przedsiębiorstw.

            Rozpoczęta debata w obszarze efektywnego zarządzania kapitałem intelektualnym oraz jego właściwej ochrony, znajdzie swoją kontynuację już 21 października br., kiedy to w Warszawie,  w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych, odbędzie się kolejna Konferencja cyklu, zorganizowana przy współpracy Business Service Sp. z o.o. oraz Kancelarii Kulikowska&Kulikowski. Już dziś serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z katowickiej konferencji: GALERIA